Właściwości elementu Formularz

W jaki sposób dodać element Formularz? Jakie są jego opcje?

By dodać nowy formularz, należy przeciągnąć element Formularz do okna głównego Kreatora. W Panelu po prawej można ustawić jego szerokość, położenie w dwóch osiach. Wysokość formularza dostosowuje się automatycznie do ilości pół w nim zawartych.

W prawym Menu znajduje się tez funkcja Opcje formularza, gdzie możesz:

  • ustawić odstęp między elementami
  • włączyć lub wyłączyć etykiety
  • zmienić kolor (pełny lub gradient)
  • ustawić obramowanie
  • zaokrąglić rogi
  • ustalić cień formularza

W Ustawieniach możesz wybrać jedne z gotowych szablonów formularza, dostępne są zarówno formularze pionowe, jak i poziome.

W zakładce Pole formularza możesz dodać wcześniej zdefiniowane pola lub dodawać własne pola.

Po prawej stronie możesz edytować etykietę, czyli nazwę pola (wyświetlaną nad polem), dodać tekst początkowy (wyświetlany w polu), zaznaczyć czy dane pole jest wymagane.

Możesz dodać akcję po wypełnieniu formularza (zakładka Następny krok). Akcja to dzieje się po wysłaniu formularza (może być to np. przekierowanie na inny landing page lub na inny adres URL albo do domyślnej strony podziękowania), 

W zakładce Integracje znajdziesz różne integracje z formularzami (np. systemy mailingowe,z którymi zintegrowany jest formularz).

W sekcji Inne ustawienia możesz dodać kod do konwersji Google, by zbierać dane z formularza. Z kolei w zakładce Autoresponder masz możliwość dodania automatycznej wiadomości, którą klient otrzyma po wypełnieniu formularza.